Scoala Gimnaziala Dumbravita

0256 21 42 74

TELEFON INFO

Luni - Vineri
08.00 - 16.00

Performanțe



Premii și mențiuni obținute la olimpiade și concursuri

An școlar 2021-2022


  Elevii școlii noastre au participat la olimpiade și la concursuri și au obținut rezultate remarcabile, care ne-au adus multe satisfacții, de la locul I - participare la etapa națională, la locul al II-lea și al III-lea și multe mențiuni.

CICLUL GIMNAZIAL 

Olimpiada de limba și literatura română - etapa județeană

 


Nr. curent

Elev

Clasa 

Premii

Profesor coordonator 

1.

Crîngoiu Maria Cristiana

a VI-a

Mențiune

Popi Miruna

2.

Stan Iasmina

a VI-a

Mențiune

Bălănean Anișoara

3.

Crașovan Naomi Vanessa

a VI-a

Mențiune

Bălănean Anișoara

4.

Goina Ana

a VI-a

Mențiune

Bălănean Anișoara

5.

Fekhete AnaMaria

a VII-a

Mențiune

Popi Miruna

 


 Olimpiada – Cultură și spiritualitate românească - etapa județeană

 

Nr. curent

Elev

Clasa

Premii

Profesor coordonator

1.


Crîngoiu Maria Cristiana

a VI-a

Premiul al II-lea

Popi Miruna/ Dragomir Ioana

2.

Nicola Paul Ștefan

a VI-a

Mențiune

Popi Miruna/ Dragomir Ioana

3.

Orosan Alexandra

a VII-a

Premiul al II-lea

Luca Violina/ Dragomir Ioana




 Olimpiada Universul cunoașterii prin lectură –etapa județeană

 

Nr. curent

Elev

Clasa

Premii

Profesor coordonator

1.

Crîngoiu Maria Cristiana

a VII-a

Premiul I

Popi Miruna

2.

Fekhete AnaMaria

a VII-a

Premiul I

Popi Miruna


 Olimpiada națională de religie- faza județeană

 Crîngoiu Cristiana - clasa a VI-a – Mențiune, profesor coordonator – Dragomir Ioana.

 

Concursul - ,,Sfântul Iosif cel Nou de la Partoș"

 

Nr. curent

Elev

Clasa

Secțiunea

Premii

Profesor coordonator

1.

Răvășilă Iulia

a III-a

recitare poezie

Premiul I

Elena Brătulescu/ Dragomir Ioana


2.

Albu-Gostian Ștefania

a IV-a

eseu

Premiul al II-lea

Lucia Bonchiș/Isac Roxana

3.

Nicola Paul Ștefan

a VI-a

interpretare priceasnă

Premiul I

Dragomir Ioana/ Dorin Nistoran

4.

Magdalin Ioana

a VII-a

eseu

Premiul I

Luca Violina/ Dragomir Ioana

5.

Orosan Alexandra

a VII-a

desen

Premiul al III-lea

Luiza Medelean / Dragomir Ioana


Concursul de matematică ,, Olimpiada satelor din România", etapa județeană

 

Nr. curent 

Elev

Clasa

Premii

Profesor coordonator

1.

Gorunescu Andrei

a V-a

Premiul I

Laitin Nicolae

2.

Nicola Tudor

a V-a

Premiul al II-lea

Laitin Nicolae

3.

Ianăși Mara Ștefania

a VI-a

Mențiune

Vasiliu Ileana

4.

 

Gorunescu Mihai

a VII-a

Premiul I

Farc Minodora

5.

Iova Alexandru

a VIII-a

Premiul I

Laszlo Hajnal



 Concursul Comper ( secțiunea matematică)

 

 Nr. curent

Elev 

Clasa 

Premiu

Profesor coordonator

1.

Gorunescu Mihai

a V-a

Premiul I

Laitin Nicolae

2.

Trifan Miriam

a V-a

Mențiune

Laitin Nicolae


Concursul Upperschool, faza 1 – elev Tudor Nicolaprofesor coordonator - Laitin Nicolae


CICLUL PRIMAR

Concursului Național de Interpretare a Cântecelor Populare Maghiare ,,Őszirózsa" - faza județeană - eleva  Dudás Szabó Krisztina - premiul I – profesor coordonator - Dénes Ildikó/ Török Edit
 Concurs de recitare basme și balade populare „Kriza János” –faza națională– eleva 
Márton Lilla - clasa a III-a – premiul I – profesor coordonator - Dénes Ildikó/ Török Edit

 

Concursul Un condei numit fair-play –faza națională- clasa a IV-a – elev - Tuciuna Dragoș Florin - premiul al III-lea –profesor coordonator – Dragomir Corneliu/Lucia Bonchiș

    Concursul Un condei numit fair-play - faza județeană -

    Andreea Ciocany- premiul al II-lea - secțiunea compunere, profesor coordonator – Dragomir Corneliu

    Tuciuna Dragoș - premiul I- secțiunea cronica-reportaj sportiv, profesor coordonator – Dragomir Corneliu

 

Concursul de matematică ,, Olimpiada satelor din România", etapa județeană

 Iatrati Lucas Samuel- Premiul I –clasa a IV-a B –prof. cordonator Bonchiș Lucia

 Bogdanov Emma- Premiul I –clasa a IV-a D –prof. cordonator Bica Alina 


Campionatul național de karate shotokan Esku Organizat de Federația Română de karate

 Angiletta Larissa – Locul I ( KATA ECHIPE COPII 2 FEMININ)

 Angiletta Larissa – Locul I (KUMITE COPII 2 FEMININ- 35 KG)


Concurs Național PROEDUCAȚIA

  • Clasa I A – prof. înv. primar Caracoancea Ramona

Limba română

Premiul I

 Druța Tristan-Eliot

 Antonie Eva-Maria

 Lupăștean Ariana-Sofia

Premiul al II-lea

 Piscoi Iulian-Iosif

 Ignea Karla-Iasmina

 Pantieri Francesca-Maria

 Bădescu Teodora-Maria

 Blaj Vlad-Mihai

 Coman Naomi


Matematică

Premiul I

 Druța Tristan-Eliot

 Lupăștean Ariana-Sofia

Premiul al II-lea

 Ignea Karla-Iasmina

 Antonie Eva-Maria

 Pantieri Francesca-Maria

 Piscoi Iulian-Iosif

 Bădescu Teodora-Maria


  • Proiectul educațional educațional Pro-Ces
  • Clasa I A – prof. înv. primar Caracoancea Ramona

 Premiul I - Lupăștean Ariana Sofia


  •  Clasa a II-a D– prof. înv. primar Buftea Ioana

 Premiul I - Drăghici Daria


  • Clasa a II-a B – prof. înv. primar Vuia Iuliana

 Premiul al II-lea Bălărie Anastasia


  • Clasa a III-a E– prof. înv. primar Scheineder Camelia

 Deac Victor, premiul I la concursul LuminaMath;

 Gorcea Robert, premiul I la concursul de pictură pe sticlă;

 Istvancsek Sebastian, premiul III la concursul de pictură pe sticlă.


  •  Clasa I F – prof. înv. primar Albu Lucia
  •  Concurs intenațional ,,Copil, zâmbet și culoare”- ed. A XV-a - Roșculescu Rareș Ștefan- Locul I
  •  Concurs local ,, Bucuriile iernii”, Asociația Dascăli emeriți- Guia Maria­-Locul I
  •  Concurs județean ,, Bucuriile iernii”, Asociația Dascăli emeriți- Drăgoescu Vlad Andrei- Locul I


 COMPER MATEMATICĂ

  • Clasa pregătitoare A – prof. înv. primar Berbentea Crina

 Punctaj -100p

 Bodzsar Daria

 Gheran Tudor

 Isac Ema

 Matei - Vaidner Anais

 Pîrvulescu - Danu Ioana


  • Clasa pregătitoare C – prof. înv. primar Vasiu Sanda

 Punctaj -100p

 Bedros Leonard

 Bordea Sofia

 Diaconu Luca

 Hergane Emma

 Lucan Sofia

 Marian Tudor

 Micle Luca

 Nicola Andrei

 Popa-Ilie Sara

 Rodean Iustin

 Roja Lucas

 Roșu Mara

 Tuca Elena


  • Clasa pregătitoare E – prof. înv. primar Szabo Simona
  •  Punctaj -100p

 Jucut Vlad

 Munteanu Tudor

 Purendea Sarra

 Raica Ștefan

 Rus Vlad

 Saceleanu Ina

 Sriuba Arthur

 Tugui Vanessa

 Zuban Adrian


  • Clasa I A – prof. înv. primar Caracoancea Ramona

 Punctaj -100p

 Antonie Eva-Maria

 Badescu Teodora-Maria

 Blaj Vlad-Mihai

 Dan Alessandro

 Druta Tristan-Eliot

 Dumitriu Minel-David

 Friedmann David-Gabriel

 Herbei Tudor-Andrei

 Ignea Karla-Iasmina

 Kiss Raluca-Aimee

 Piscoi Iosif-Iulian

 Vegheș Donos-Ștefan

 Vladeanu Luca-Sasha

 Lupăștean Ariana-Sofia


  • Clasa I B – prof. înv. primar Cândea Margareta

 Punctaj -100p

 Aioanei – Crăciunel Nadia

 Baros Antonia

 Costea Anamaria

 Cristea Anamaria

 Grigore Maria

 Leuca Rareș

 Luminosu Casian

 Tatar Eric

 Turcin Armina


  • Clasa I C – prof. înv. primar Vătășescu Predi Ioana

 Punctaj -100p

 Boruga RĂzvan

 Luca Natasa

 Marc Antonia

 Pestyan Eliza

 Palimariuc Alexandru

 Lelcu Teodora


  • Clasa I F – prof. înv. primar Albu Lucia

 Punctaj -100p

 Lucuța Thomas Caleb

 Cosor Sara

 Drăgoescu Vlad

 Guia Maria

 Roșculescu Rareș Ștefan

 Sfîșie Alexander

 Lecuța Thomas Caleb

 Pittini Fabian

 Leaha Darius

 Scheuleac Caius Gheorghe

 Pușcașu Levi


  • Clasa I G – prof. înv. primar Bucur Mihaela

 Punctaj -100p 

 Voinea Luca

 Cărpinișan Andrei

 Brădățeanu Andi

 Sima Serena

 Silion Radu

 Rebeleș Evelina

 Lupan Albert

 Iacob Mihai

 Godescu Eduard

 Firu Alexia

 Cotîrță Silviu

 Cîrnu Miruna

 Ciobăniță Victor

 Biriș Vlad

 Barbu Adela

  • Clasa a II-a A – prof. înv. primar Albici Zenobia

 Punctaj -100p

 Blanke Letizia

 Bulgariu Octavian

 Jebelean Karina


  • Clasa a II-a B – prof. înv. primar Vuia Iuliana
  •  Punctaj -100p

 Bălărie Anastasia

 Mariș Sebastian

 Miloș Ștefan

 Miloș Ioana

 Popescu Mihai

 Moraru Patricia

 Codilă Elena

 Plavoșin Dalia

 Tămaș Yanis


  • Clasa a II-a D– prof. înv. primar Buftea Ioana
  •  Punctaj -100p

 David Firu

 Cotiugă Sara

 Bălărie Andrea

 Drăghici Daria

 Doszlop Maria


  • Clasa a III-a A– prof. înv. primar Brătulescu Elena
  •  Punctaj -100p

 Ciortea Anamaria

 Haba Francesco

 Mihăilă Ioan Maximilian

 Pîrvulescu Bogdan

 Jurcan Patricia


  • Clasa a III-a B– prof. înv. primar Ardelean Sorina
  •  Punctaj -100p

 Stăicuț Ana Maria


  • Clasa a III-a C– prof. înv. primar Iosup Ramona
  •  Punctaj -100p

 Aldea Eduard

 Badea Filip

 Crașovan Filip

 Diaconescu Sara

 Farca Lucas

 Gheorghiță Radu

 Ifrim Karina

 Ilin Maximilian

 Lupu Diana

 Rohacsi Irina

 Șimon Andrei

 Todor Marc

 Trif Aliyah

 Vâlcan David

 Petruțiu Andrei

 Voichița Sophia


  • Clasa a IV-a B – prof. înv. primar Bica Alina
  •  Punctaj -100p

 Guiu Gavrilescu Darius


  • Clasele a II-a și a III-a maghiară – prof. înv. primar Dénes Ildikó și prof. înv. primar Török Edit
  •  Punctaj -100p

 Dudás –Szabó Evelyne

 Molnár Edvin


 COMPER – LIMBA ROMÂNĂ

  • Clasa pregătitoare C – prof. înv. primar Vasiu Sanda

 Punctaj -100p

 Bordea Sofia

 Rodean Iustin

 Tuca Elena

 Micle Luca


  • Clasa pregătitoare E – prof. înv. primar Szabo Simona
  •  Punctaj -100p

 Jucut Vlad

 Luka Sofia

 Raica Ștefan

 Rus Vlad

 Saceleanu Ina

 Tugui Vanessa


  • Clasa I A – prof. înv. primar Caracoancea Ramona
  •  Punctaj -100p

 Antonie Eva-Maria

 Lupăștean Ariana-Sofia

 Druta Tristan-Eliot

 Ignea Karla-Iasmina

 Kiss Raluca-Aimee


  • Clasa I B – prof. înv. primar Cândea Margareta

 Punctaj -100p

  •  Costea Anamaria
  •  Cristea Karina
  •  Diaconu Eva
  •  Grigore Maria
  •  Leuca Rareș
  •  Mariciec Daria
  •  Prada Mateo
  •  Tuduran Alexandra
  •  Turcin Armina

  • Clasa I C – prof. înv. primar Vătășescu Predi Ioana

 Punctaj -100p

 Boruga Razvan

 Luca Natasa

 Ciubotariu Celine

 Marc Antonia

 Lelcu Teodora


  • Clasa I F– prof. înv. primar Albu Lucia

 Punctaj -100p

 Moroiu Carina Maria

 Leaha Darius

 Tătar Gabriela

 Roșculescu Rareș Ștefan

 Drăgoescu Vlad Andrei

 Cosor Sara Maria

  • Clasa I G – prof. înv. primar Bucur Mihaela

 Punctaj -100p

 Sima Serena

 Silion Radu

 Rebeleș Evelina

 Lupan Albert

 Iacob Mihai

 Godescu Eduard

 Firu Alexia

 Pasăre Sonia

 Ciobăniță Victor

 Biriș Vlad

 Zamfir Iulia

 Hard Lucas

 Barbu Adela

  • Clasa a II-a A – prof. înv. primar Albici Zenobia

 Punctaj -100p

 Bălăceanu Ana Ștefania

 Dănilă Ayda Denisa

 Jebelean Karina

 Mihoc Ianis

 Tomoiagă Andra


  • Clasa a II-a B – prof. înv. primar Vuia Iuliana
  •  Punctaj -100p

 Bălărie Anastasia

 Giura Eduard

 Grescenko Iulia

 Miloș Ioana

 Popescu Mihai

 Toroc Maria

 Codilă Elena


  • Clasa a II-a D– prof. înv. primar Buftea Ioana
  •  Punctaj -100p

 Bălărie Andrea


  • Clasa a III-a B– prof. înv. primar Ardelean Sorina
  •  Punctaj -100p

 Lica Sandra

 Nistor Lucas

 Albu -Gostian Anastasia


  • Clasa a III-a A– prof. înv. primar Brătulescu Elena
  •  Punctaj -100p

 Mihăilă Ioan Maximilian


  • Clasa a III-a C– prof. înv. primar Iosup Ramona
  •  Punctaj -100p

 Trif Aliyah

 Badea Filip

 Trif Aliyah


CONCURSUL NAȚIONAL AMINTIRI DIN COPILĂRIE

  • Clasa pregătitoare C – prof. înv. primar Vasiu Sanda

 Punctaj -100p

 Bordea Sofia

 Fekhete Maia

 Diaconu Luca

 Micle Luca

 Popa-Ilie Sara

 Moș Ruxandra

 Kovacs Sebastian

 Rodean Iustin

 Roșu Mara Tuca Elena

 Bedros Leonard

 Hergane Emma

 Lucan Sofia

 Nicola Andrei

 Artan Ștefania

 Boariu Lara


  • Clasa I A – prof. înv. primar Caracoancea Ramona

 Punctaj -100p

 Lupăștean Ariana-Sofia

 Ignea Karla-Iasmina

 Blaj Vlad-Mihai

 Dan Alessandro

 Piscoi Iulian-Iosif

 Druța Tristan-Eliot

 Kiss Raluca-Aimee

 Antonie Eva-Maria

 Bădescu Teodora-Maria

 Herbei Tudor-Andrei

 Simion Nicolas-Alexandru

 Tiba Luca-Andrei

 Longa Estera-Debora

 Friedmann David-Gabriel

 Trușcă Amalia-Maria

 Vegheș Donos-Ștefan

 Pantieri Francesca-Maria

 Dumitriu Minel-David


  • Clasa I C – prof. înv. primar Vătășescu Predi Ioana

 Punctaj -100p

 Boruga Razvan

 Gorcea Olivia

 Luca Natasa


 Marc Antonia


  • Clasa I F – prof. înv. primar Albu Lucia

 Punctaj -100p

 Bialis Nina

 Cosor Sara

 Drăgoescu Vlad

 Guia Maria

 Roșculescu Rareș Ștefan

 Sfîșie Alexander

 Tatar Gabriela

 Pittini Fabian


  •  Clasa a II-a D– prof. înv. primar Buftea Ioana

 Groze Raul


  • Clasa a III-a B– prof. înv. primar Ardelean Sorina

 Excelență

 Pop Vivien

 Nistor Lucas

 Lancea Diana

 Mocan Eduard

 Premiul I

 Jurj Adrian

 Piscoi David

 Cservid Kevin

 Staicut Ana Maria

 Iancau Deac Ryana

 Lica Sandra

 Diaconu Eliza


  • Clasa a III-a A– prof. înv. primar Brătulescu Elena
  •  Punctaj -100p
  • Etapa I

Premiul l: 

 Haba Francesco

 Mihăilă Ioan

 Ciortea Anamaria

 Răvășilă Iulia

Etapa a II-a

Premiul de Excelență

 Mihăilă Ioan

 Curcan Patricia

 Premiul l: Răvășită Iulia

 Pîrvulescu Bogdan


  • Clasa a III-a C– prof. înv. primar Iosup Ramona

 Etapa I

 Aldea Eduard

 Badea Filip

 Crașovan Filip

 Mihoc Alessia

 Ostoia Alexandru

 Șimon Andrei

 Trif Aliyah

 Vâlcan David

  •  Etapa a II-a

 Aldea Eduard

 Trif Aliyah


  •  Clasa a III-a D– prof. înv. primar Jurj Adelina

 Punctaj -100p

 Coca-Podaru Tudor

 Dascălu Jessica

 Mirescu Darius

 Raicov Arthur

 Tomei Maya

 Vuzdugan Olivia